K-Rauta Äimärautio

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 7 - 20
Maanantai - Perjantai
7 - 20
Lauantai
9 - 18
Sunnuntai
10 - 18

Viherpiha

Avoinna tänään: 7 - 20
Maanantai - Perjantai
7 - 20
Lauantai
9 - 18
Sunnuntai
10 - 18

Yhteystiedot

Äimätie 2, 90400 Oulu
puh. 085500500 Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella. 085500500 Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.
Asennuspalvelu ja remonttimyynti: 044 5500 931
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Äimärautio Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

Henkilöstö

Info/vaihde
08 5500 500 08 5500 500
oulu@k-rauta.fi
Tuomas Pajala, myymäläjohtaja
040 900 3277 040 900 3277
tuomas.pajala@k-rauta.fi
Tia Pajala, talouspäällikkö
040 900 3279 040 900 3279
tia.pajala@k-rauta.fi
Kari Oksanen, myymäläpäällikkö
044 7500 884 044 7500 884
kari.oksanen@k-rauta.fi
Tuomo Rantaniemi, konttoripäällikkö
050 5981 103 050 5981 103
tuomo.rantaniemi@k-rauta.fi
Tiina Vanhala, konttori
044 7500 915 044 7500 915
tiina.vanhala@k-rauta.fi
Minna Sarkkinen, markkinointi
044 7500 908 044 7500 908
markkinointi.oulu@k-rauta.fi
RAKENTAMINEN JA TYÖVÄLINE PALVELUNUMERO
044 7577 307 044 7577 307
Kari Hintsala, rakennustarvike
044 7577 789 044 7577 789
kari.hintsala@k-rauta.fi
Esa Juntunen, rakennustarvike
050 9177 340 050 9177 340
esa.juntunen@k-rauta.fi
Merja Timonen, rakennustarvike
044 7500 883 044 7500 883
merja.timonen@k-rauta.fi
Tuomo Nurmela, rakennustarvike
044 7500 887 044 7500 887
tuomo.nurmela@k-rauta.fi
Hannu Kukkola, työväline
044 7500 881 044 7500 881
hannu.kukkola@k-rauta.fi
Juha Jahnsson, työväline
044 7613 891 044 7613 891
juha.jahnsson@k-rauta.fi
SISUSTAMINEN PALVELUNUMERO
044 7577 308 044 7577 308
Merja Manninen, sisustaminen
044 7500 902 044 7500 902
merja.manninen@k-rauta.fi
Heli Moilanen, sisustaminen
044 7500 886 044 7500 886
heli.moilanen@k-rauta.fi
Tomi Syngelmä, sisustaminen
044 7500 885 044 7500 885
tomi.syngelma@k-rauta.fi
PUUTARHA PALVELUNUMERO
044 7577 309 044 7577 309
Liisa Juola, piha ja puutarha
044 7500 890 044 7500 890
puutarha.oulu@k-rauta.fi
Marja Isohookana, piha ja puutarha
0440 633 219 0440 633 219
marja.isohookana@k-rauta.fi
YRITYSMYYNTI PALVELUNUMERO
044 7577 311 044 7577 311
Arto Teppo, yritysmyyntipäällikkö
044 7500 900 044 7500 900
arto.teppo@k-rauta.fi
Tomi Alikoski, yritysmyynti
044 7500 919 044 7500 919
tomi.alikoski@k-rauta.fi
Vesa Gallenius, yritysmyynti
050 5237 111 050 5237 111
vesa.gallenius@k-rauta.fi
Mikko Mäkinen, yritysmyynti
044 7500 914 044 7500 914
mikko.makinen@k-rauta.fi
Ilkka Parkkila, yritysmyynti
044 7500 906 044 7500 906
ilkka.parkkila@k-rauta.fi
Rauli Seppänen, yritysmyynti
044 7500 889 044 7500 889
rauli.seppanen@k-rauta.fi
Pekka Sipilä, yritysmyynti
050 5981 104 050 5981 104
pekka.sipila@k-rauta.fi
ASENNUSPALVELU RYHMÄKUTSU
044 5500 931 044 5500 931
Pekka Ojala, Remonttimestari, asennuspalvelu
044 7500 905 044 7500 905
pekka.ojala@k-rauta.fi
Kai Kanniainen, keittiösuunnittelu
044 7500 882 044 7500 882
kai.kanniainen@k-rauta.fi
Jaakko Alakiuttu, rakennuspalvelu, projektimyynti, lvi
050 3700 585 050 3700 585
jaakko.alakiuttu@k-rauta.fi
Jyrki Jokela, rakennuspalvelu, projektimyynti
050 5673 345 050 5673 345
jyrki.jokela@k-rauta.fi
TALOMYYNTI
Janne Raasakka Talomyynti, Kimara
0440 244 528 0440 244 528
janne.raasakka@k-rauta.fi
Olli-Pekka Telkki, Talomyynti, Ainoa
044 770 7236 044 770 7236
olli-pekka.telkki@k-rauta.fi
OSTO
Perttu Kummala, ostaja, sisustus ja kodin kalusteet
044 7500 904 044 7500 904
perttu.kummala@k-rauta.fi
Jani Jaurakkajärvi, ostaja, rakennustarvikkeet, puutavara, lvi
050 5463 281 050 5463 281
jani.jaurakkajarvi@k-rauta.fi
Antti Husu, ostaja, työvälineet, piha ja puutarha
044 7500 888 044 7500 888
antti.husu@k-rauta.fi
VARASTO
Veikko Pyykkönen, logistiikkapäällikkö
050 5981 105 050 5981 105
veikko.pyykkonen@k-rauta.fi
Mikko Mettovaara, lähijakelu
044 7500 893 044 7500 893
mikko.mettovaara@k-rauta.fi
Toni Malinen, suuntakuormat
044 7500 916 044 7500 916
toni.malinen@k-rauta.fi
Ryhmäkutsu noutopiha
044 7577 312 044 7577 312
Tavaran vastaanotto
044 7500 891 044 7500 891
Sisäkerääjä
044 7500 901 044 7500 901
Matti Juutinen, pikarahti palvelu
044 7500 928 044 7500 928
matti.juutinen@k-rauta.fi