K-Rauta Huittinen

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 9 - 17:30
Maanantai - Perjantai
9 - 17:30
Lauantai
9 - 14
Sunnuntai
Suljettu

Yhteystiedot

Kauppiaskatu 1, 32700 Huittinen
puh. (02) 560 6100 (02) 560 6100
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Huittinen Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa K-Rauta Huittisten kotisivuille

Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

 

Syksy on aikaa, jolloin tekee mieli piristää kodin
sisustusta ja loihtia väriä pitkien talvi-iltojen iloksi.
 

Maali kannattaa valita käyttötarkoituksen mukaan
Löydät valikoimastamme sisämaalittalon ulkomaalit 
kuin myös terassiöljyt ja kalustemaalit. 

Sisäkuin ulkomaalaus onnistuu luotettavien 
valmistajien tuotteillaVarastostamme löytyy 
mm.Tikkurila, Eskaro ja Cello sekä kalkkimaali 
Rust Oleum,  joilla voit maalata aivan uudenlaisia 
pintoja seiniinlattioihin ja huonekaluihinMeiltä 
löytät myös tarvittavat maalaustarvikkeet. 

Kodin ilmettä on helppo muuttaa myös tapetilla
kohteesta riippuen valitse oikea tapettityyppi 
tapetoitavan kohteen mukaan
Kattavat ohjeet tapetin valintaan löydät linkistä 
https://www.k-rauta.fi/inspiraatio-ja-ohjeet/
remontointi/tapetin-valinta 

Myymälästämme löydät mm. seuraavien 
valmistajien tapettejaVallilaSanduddBorås
Engblad & Co BN, Decorama Easy Up, Rasch, 
Eco Wallpaper ja toimitusmyyntinä vielä paljon lisää. 

Tiesithänettä saat meiltä myös Cello-keittiöt 
valmiiksi asennettuna ja maksun voit hoitaa edullisella 
K-RahoituksellaTutustu keittiöihin sekä rahoitukseen 
oheisista linkeistä.

Ja toki lödät meiltä myös LVI-tuotteetpienkoneet
puutarhatarvikkeet
rakennustarvikkeetpuutavaran
työkoneettyövälineetkasvinsuojeluaineet
lannoitteetrehutvaraosat ym. 

Tervetuloa kaupoille!



Henkilöstö

Keijo Tiukka, kauppias
050 428 2228 050 428 2228
keijo.tiukka@k-rauta.fi
Jussi Toivola, myymäläpäällikkö yritysmyynti
040 847 0724 040 847 0724
jussi.toivola@k-rauta.fi
Juha Haapasalo, K-Rauta: rakennustarvike, puu, LVI, työväline, pienrauta, puutarhakone
044 748 0502 044 748 0502
juha.haapasalo@k-rauta.fi
Jari Nieminen, K-Rauta: työväline, pienrauta, puutarhakone
044 748 0556 044 748 0556
jari.nieminen@k-rauta.fi
Riitta Huhta, keittiömyynti ja -suunnittelu, sisustus,  kodin kalustaminen
044 748 0553 044 748 0553
riitta.huhta@k-rauta.fi
Mervi Seitsonen, sisustus, kodin kalustaminen, valaistus
044 7480554 044 7480554
mervi.seitsonen@k-rauta.fi
Sonja Koskiniemi, kassa, piensisustus, tapetit
050 560 7299 050 560 7299
sonja.koskiniemi@k-rauta.fi
Arja Tuori, talous
050 413 3417 050 413 3417
arja.tuori@k-rauta.fi
Ilkka Vuori, talomyynti, diplomitalomyyjä
040 546 2187 040 546 2187
ilkka.vuori@omakotitalo.net
Päivi Vuori, talomyynti, arkkitehti SAFA, diplomitalomyyjä
040 522 0665 040 522 0665
paivi.vuori@omakotitalo.net
Varasto/Ramirent
044 748 0510 044 748 0510