K-Rauta Lanterna

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 6:30 - 21
Maanantai - Perjantai
6:30 - 21
Lauantai
9 - 18
Sunnuntai
10 - 18

ProCenter

Avoinna tänään: 6:30 - 17
Maanantai - Perjantai
6:30 - 17
Lauantai
Suljettu
Sunnuntai
Suljettu

Yhteystiedot

Varikkotie 2 , 00880 Helsinki
puh. 044 402 6282 044 402 6282
Soitettaessa 02900-alkuiseen yritysnumeroon puheluhinta on 8,35 snt / puhelu + 16,99 snt / minuutti (sis. alv.). Matkapuhelinhinnat määräytyvät kuluttajan liittymäsopimuksen mukaan.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Lanterna Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme!

Me K-Rauta Lanternassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisikin onnistumaan.

Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu. Palvelemme sinua sekä myymälässä että verkossa. 

Voit olla meihin yhteydessä lanterna@k-rauta.fi

Henkilöstö

Sisustus ja kodin kalustaminen 
02900 50220 02900 50220
sisustus.lanterna@k-rauta.fi
Ulkomyymälä
02900 50260
ulkomyymala.lanterna@k-rauta.fi
Tero Kuivaniemi, Remonttipalvelu
050 380 6353 050 380 6353
tero.kuivaniemi@k-rauta.fi
Infokassa / vaihde
02900 50200 02900 50200
lanterna@k-rauta.fi
Virpi Järvinen, Keittiö- ja kalustemyynti
044 711 0806 044 711 0806
virpi.jarvinen@k-rauta.fi
Kimmo Räty, Myyntipäällikkö
050 558 1243 050 558 1243
kimmo.raty@k-rauta.fi
Ari Kautonen, Rakentajamyynti
050 328 9647 050 328 9647
ari.kautonen@k-rauta.fi
Henrik Tiri, Rakentajamyynti
050 558 1556 050 558 1556
henrik.tiri@k-rauta.fi
Mikael Häli, Yritysmyynti, Avainasiakaspäällikkö
044 520 0121 044 520 0121
mikael.hali@k-rauta.fi
Jani Ikonen, Yritysmyynti, Myyntipäällikkö
044 701 2220 044 701 2220
jani.ikonen@k-rauta.fi
Sampsa Nikula, Yritysmyynti
050 328 9643 050 328 9643
sampsa.nikula@k-rauta.fi
Valdemar Lembinen, Yritysmyynti
050 564 8122 050 564 8122
valdemar.lembinen@k-rauta.fi
Tiia Nyyssönen, Ostoreskontra
044 712 4253 044 712 4253
tiia.nyyssonen@k-rauta.fi
Rita Niiranen, Asiakastilit ja myyntireskontra
050 558 1175 050 558 1175
rita.niiranen@k-rauta.fi
Johanna Hänninen, Talouspäällikkö
0400 748 950 0400 748 950
johanna.hanninen@k-rauta.fi
Jorma Nykänen, Ostaja (kodin kalustaminen  ja sisustus)
050 558 1361
jorma.nykanen@k-rauta.fi
Tomi Toivonen, Ostopäällikkö
040 743 1455 040 743 1455
tomi.toivonen@k-rauta.fi
Hannu Toivonen, Kauppias
0400 603 190 0400 603 190
hannu.toivonen@k-rauta.fi