K-rauta Oulunkylä

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 7 - 21
Maanantai - Perjantai
7 - 21
Lauantai
9 - 18
Sunnuntai
10 - 18

Viherpiha

Avoinna tänään: 7 - 21
Maanantai - Perjantai
7 - 21
Lauantai
9 - 18
Sunnuntai
10 - 18

ProCenter

Avoinna tänään: 7 - 16
Maanantai
7 - 16:30
Tiistai
7 - 16:30
Keskiviikko
7 - 16:30
Torstai
7 - 16:30
Perjantai
7 - 16
Lauantai
Suljettu
Sunnuntai
Suljettu

Yhteystiedot

Käskynhaltijantie 10, 00640 Helsinki
puh. 044 700 6500 044 700 6500
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.
Näytä lisää yhteystietoja

K-rauta Oulunkylä Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

Henkilöstö

Kauppias, Jussi Perälä
040 310 1307 040 310 1307
jussi.perala@k-rauta.fi
Kauppias, Minna Perälä
040 310 1309 040 310 1309
minna.perala@k-rauta.fi
Yritysmyyntijohtaja, Arto Karppinen
040 310 1331 040 310 1331
arto.karppinen@k-rauta.fi
Ostonjohtaja, Pauli Pihlajamäki
pauli.pihlajamaki@k-rauta.fi
Myymäläpäällikkö, Esa Häyry
044 700 6590 044 700 6590
esa.hayry@k-rauta.fi
Ostaja, Joni Saukkonen
joni.saukkonen@k-rauta.fi
Rakennustarvike ja talotekniikka
044 700 6550 044 700 6550
Osastopäällikkö rakennustarvike, Emma Wathén
044 700 6599 044 700 6599
emma.wathen@k-rauta.fi
Rakennustarvike, Jouni Huuskonen
044 700 6550 044 700 6550
jouni.huuskonen@k-rauta.fi
Rakennustarvike, Igor Junolainen
044 700 6550 044 700 6550
igor.junolainen@k-rauta.fi
Osastopäällikkö sisustus ja kodin kalustaminen,  Minttu Luukkainen
044 700 6518 044 700 6518
minttu.luukkainen@k-rauta.fi
Kodin kalustaminen
044 700 6510 044 700 6510
kaluste.oulunkyla@k-rauta.fi
Osastopäällikkö työväline, Emma Wathén
044 700 6599 044 700 6599
emma.wathen@k-rauta.fi
Osastopäällikkö piha ja puutarha, Veera Könönen
044 700 6568 044 700 6568
veera.kononen@k-rauta.fi
Ammattiasiakasmyynti
044 700 6560 044 700 6560
Ammattiasiakasmyynti, Tatu Vallinoja
044 700 6529 044 700 6529
tatu.vallinoja@k-rauta.fi
Ammattiasiakasmyynti, Jori Hurskainen
044 700 6541 044 700 6541
jori.hurskainen@k-rauta.fi
Ammattiasiakasmyynti, Teemu Akkanen
044 700 6597 044 700 6597
teemu.akkanen@k-rauta.fi
Ammattiasiakasmyynti, Jukka Häkli
044 700 6528 044 700 6528
jukka.a.hakli@k-rauta.fi
Konttori, Jaana Auvinen
044 700 6586 044 700 6586
jaana.auvinen@k-rauta.fi